Wsparcie dla biznesu

25 lat Canon Polska

Wsparcie dla biznesu w Canon Polska

Rozwój technologii cyfrowych na nowo zdefiniował kluczowe procesy i modele biznesowe. Automatyzacja produkcji, personalizacja marketingu czy cyfrowy obieg dokumentów i danych połączone z zaawansowaną analityką Big Data – te modele na zawsze zmieniły obraz współczesnych firm.

Ponad 80-letnie doświadczenie i know-how w dziedzinie obrazowania staramy się przekładać na nowe branże, dlatego dywersyfikujemy naszą działalność, projektując zupełnie nowe rozwiązania dla medycyny (soczewki i oprogramowanie diagnostyczne), branży Security (kamery sieciowe i rozwiązania do monitoringu) czy e-sportu (rozwiązania do mapowania postaci na potrzeby gier wideo).

Przez 25 lat obecności w Polsce doskonale poznaliśmy specyfikę naszego rynku. Wiemy, jak efektywnie łączyć technologie i usługi z różnych obszarów tak, aby finalnie to klient był w centrum zainteresowania. Adaptujemy cyfrowe technologie do tych potrzeb i otwieramy się na coraz nowe wyzwania. Z tak długą historią przeszliśmy już kilka transformacji, a wkroczenie na cyfrową drogę było po prostu kolejnym etapem rozwoju.

Prześledźmy zatem kilka przykładów na to, jak rozwiązania Canon napędzają biznes w duchu cyfrowym.

Motor napędowy małego (i wielkiego) biznesu


Czy jest uniwersalny przepis na sukces małego biznesu? Zdecydowanie nie. Natomiast jest wiele czynników, które mogą ten sukces przybliżyć. W przypadku Urszuli Jurkowskiej i jej artystycznego projektu Maptu były to nowoczesne technologie cyfrowego druku połączone z atrakcyjnym modelem leasingowym sprzętu – narzędzia niezbędne do rozpoczęcia wymarzonej drogi do samodzielnego biznesu.

Maptu to autorski projekt z pogranicza concept store i e-commerce. Nie ma jednak klasycznej oferty z produktami i cennikiem. Na stronie maptu.pl dostępne jest natomiast okno z mapą świata, w którym użytkownicy mogą stworzyć swój własny, personalizowany projekt dekoracyjnej mapy z wybranego obszaru świata. Autorka projektu przez pierwszy rok działalności korzystała z usług innych drukarni, ale w końcu zdecydowała się na inwestycję w profesjonalny ploter graficzny imagePROGRAF, który dał jej pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym.

Case study – Maptu.pl – Canon Polska

Case study - Maptu.pl - Canon Polska.

Obejrzyj film

W dziedzinie druku cyfrowego Canon od lat przekracza granice innowacyjności, zarówno w obszarze płaskich ploterów UV (Océ Arizona), rolowych urządzeń atramentowych (Océ Colorado), ploterów graficznych (imagePROGRAF) czy systemów druku na papier cięty (imagePRESS). Działające od wielu lat na rynku firmy z branży reklamowej i wnętrzarskiej doskonale wiedzą, że technologie cyfrowego druku otwierają im drogę do zupełnie nowych produktów i – co za tym idzie – klientów. Dlatego innowacyjne technologie Canon napędzają biznes reklamy wizualnej i elementów dekoracyjnych, dając firmom narzędzia do tworzenia nowych aplikacji opartych na doskonałej jakości obrazu, wydajności i elastyczności pracy.

Doskonałym tego przykładem jest technologia UVgel wykorzystywana w drukarkach Océ Colorado. To zupełnie nowe, opracowane od podstaw przez inżynierów Canon rozwiązanie do cyfrowych drukarek wielkoformatowych. O jego innowacyjności świadczy specjalny atrament o konsystencji żelu, który dzięki utrwalaniu światłem UV LED daje nieosiągalną dotąd elastyczność wykończeń (mat/błysk), szybkość zadruku nawet tanich mediów (materiały zewnętrzne z prędkością nawet do 159m2/godz.) i precyzję nanoszenia atramentu dzięki kontroli czasu naświetlania. Tę elastyczność doceniło już 500 klientów z Europy i ponad 800 na całym świecie. Potwierdza to także Michał Sokołowski – założyciel i właściciel firmy PRO-KOMP, który pytany o najbardziej wymagające zamówienia w ostatnim czasie wspomina zlecenie realizowane właśnie na Océ Colorado: - „Takim wyzwaniem dla naszych maszyn na pewno był druk trzech dużych kampanii w tym samym czasie. Wiązało się to z produkcją tysięcy metrów kwadratowych zadrukowanych nośników w zaledwie kilka dni. Dzięki cyfrowym ploterom Océ Colrado 1640 byliśmy w stanie sprostać zadaniu i zrealizować wszystkie zlecenia na czas”. Na fali popularności pierwszej generacji urządzenia, w kwietniu 2019 r. zaprezentowano kolejny model – Océ Colorado 1650.

Case study – Pro-Komp – Canon Polska

Możliwości produkcyjne ploterów Canon Océ Colorado 1640 i Océ Arizona 460 XT w firmie reklamowej PRO-KOMP.

Obejrzyj film

Perfekcyjna optyka dla branży e-commerce


Tak jak druk może być motorem napędowym rynku tradycyjnej reklamy wizualnej, tak siłą e-handlu jest obrazowanie produktów w sieci. I na tym polu Canon również od lat wspiera swoich klientów, dostarczając elastyczne rozwiązania do obrazowania. Jak choćby dla branży e-commerce, gdzie z połączenia doskonałej optyki systemu EOS, elastycznego software’u (SDK) i potrzeby coraz bardziej rozbudowanych doświadczeń zakupowych klientów, firma ORBITVU stworzyła zautomatyzowane narzędzie do fotografii 360 stopni. Tzw. Alphashot pozwala sklepom prowadzącym sprzedaż w Internecie samodzielnie tworzyć profesjonalne fotografie sferyczne, a przez to dostarczać nabywcom bardziej realnych wrażeń wizualnych, które bezpośrednio przekładają się na doświadczenia w całej customer journey.

Zresztą w historii technologii foto-wideo Canon niejednokrotnie przecierał szlaki, otwierając nowe rozdziały w rozwiązaniach czy to konsumenckich czy biznesowych. Krokiem milowym dla filmowców i fotografów było zaprezentowanie w 2008 r. pierwszej lustrzanki filmującej w Full HD – Canon EOS 5D Mark II. To pierwszy, dostępny dla masowego odbiorcy, aparat z możliwościami nagrywania wideo w rozdzielczości 1920 x 1080. Swój ogromny sukces „piątka” zawdzięczała swojej uniwersalności – używana była zarówno do fotoreportażu czy fotografii studyjnej, jak i przy większych komercyjnych produkcjach promocyjno-reklamowych. Osiągana przez EOS 5D Mark II jakość obrazu filmowego była bezkonkurencyjna i na długo wyznaczyła granicę jakości osiąganej przez tak niewielki aparat.

Rewolucyjny system EOS R


Na rynku technologii fotograficznych jesteśmy obecni od ponad 80 lat. Samodzielnie rozwijamy kluczowe komponenty do swoich rozwiązań z wymienną optyką – matryce CMOS, procesory DIGIC czy obiektywy. Dlatego niemal trzydzieści lat od wprowadzenia pierwszego modelu EOS, który zapoczątkował nową erę w fotografii, opracowaliśmy system EOS R – przełomowy pod względem konstrukcyjnym system pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych z szeroką gamą jasnych obiektywów RF. Dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF system EOS R zapewnia niezwykle szybki autofokus (0,05 s) i obraz o nieosiągalnej dotychczas rozdzielczości. Wydajność aparatu w połączeniu z zupełnie nową gamą jasnych obiektywów otwierają absolutnie nowy rozdział innowacyjności dla branży fotograficznej.

Zobaczmy, jak te nowatorskie rozwiązania sprawdzają się w rękach fotografów ślubnych

Projektowanie cyfrowej edukacji, kultury i sztuki


Projektowanie cyfrowej edukacji, kultury i sztuki

W 2018 r. w jednej z gdyńskich szkół zainaugurowaliśmy projekt Cyfrowej Klasy Canon. Dzięki wspólnej inicjatywie z naszym partnerem – Cyfrowe AV – do szkoły trafiła szeroka gama nowoczesnych rozwiązań wspierających procesy dydaktyczne – projektory cyfrowe, drukarki, kalkulatory oraz dodatkowe akcesoria, a cały zestaw uzupełniła 90-calowa tablica interaktywna firmy Mentor. Na potrzeby szkoły, Canon wyposażył także szkolne koło fotograficzne, które otrzymało dwie lustrzanki z zestawem obiektywów, lampę błyskową oraz aparat kompaktowy. Łączna wartość wszystkich urządzeń wyniosła blisko 40 tys. zł.

„Poza przekazaniem rozwiązań, prowadzimy też warsztaty dla uczniów i nauczycieli z obsługi tych rozwiązań. Chcemy dzielić się naszym know-how i zarażać pasją do technologii młodych ludzi, ale też nauczycieli, bo to oni przecież będą przekazywać tę wiedzę na co dzień młodemu pokoleniu. Bardzo zależy nam na tym, aby wykorzystywali ich pełny potencjał, ale także używali ich świadomie” – mówi Marcin Nocoń, dyrektor klastra centralnego ITCG, Canon Polska.

Rozwiązania projekcyjne mają również ogromny potencjał w dostępie do kultury i sztuki, które wobec nowych doświadczeń wizualnych i roli widza, także przechodzą cyfrową r(e)wolucję. Do tego właśnie doprowadziło technologiczne partnerstwo BMW i Canon w ramach BMW Art Club. W ramach projektu „Przyszłość to sztuka” zorganizowaliśmy koncerty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, do których wizualizacje stworzył jeden z najbardziej obiecujących artystów sztuk wizualnych młodego pokolenia - Witek Orski. W warstwie wizualnej projektu, wykorzystano projekcje połączonego obrazu z aż sześciu projektorów instalacyjnych Canon XEED, z których każdy miał rozdzielczość WUXG 1920x1200. Dzięki technologii łączenia obrazu Edge Blending (dokładność do 0,1 piksela) stworzyły one panoramiczny obraz o szerokości 15 m, wyświetlany na ekranie z odległości 40 m. W efekcie powstało bezprecedensowe widowisko muzyczno-wizualne, w którym po raz pierwszy na taką skalę wykorzystano technologie projekcyjne Canon w akompaniamencie orkiestry symfonicznej.

Canon – przewodnik na drodze cyfryzacji transformacji


Działalność R&D w Canon skupia się nie tylko na rozwiązaniach fotograficznych. Nie mniej ważnym obszarem działalności firmy są rozwiązania do automatyzacji i cyfryzacji obiegu dokumentów dla firm. Zarówno, jeśli chodzi o biurowe urządzenia wielofunkcyjne (seria imageRUNNER Advance), jak i software (systemu uniFLOW Online czy IRISXtract) – projektujemy i wdrażamy elastyczne rozwiązania, także w oparciu o algorytmy elementy uczenia maszynowego.

Z badania Office of the Future dla Canon wynika, że już blisko co trzecie przedsiębiorstwo (27 proc.) zwiększy w 2019 r. nakłady na zaawansowane systemy do cyfrowego przetwarzania dokumentów. Nie ulega zatem wątpliwości, że technologie oraz usługi skanowania dokumentów i zarządzania nimi są w stanie z powodzeniem wyeliminować problemy związane z obsługą papierowych dokumentów, a automatyzacja procesów to obszar generujący największy zwrot z inwestycji.

Cyfryzacja procesów biznesowych, przejście z systemów analogowych na cyfrowe to jedno z największych wyzwań polskich przedsiębiorstw, ale też jednostek administracji państwowej, z którymi współpracujemy.

Wspomniany system IRISXtract wykorzystywany jest m.in. do digitalizacji procesów faktoringu. To innowacyjne rozwiązanie jest oparte na elementach machine learning i łatwo integruje się z systemami ERP klienta. Jego działanie odbywa się za pomocą algorytmów, które na podstawie dużej liczby przetworzonych dokumentów rozpoznają schematy oraz powtarzające się sytuacje i na tej podstawie ekstrahują dane do systemu. Dzięki temu faktura jest przetwarzana i deponowana w systemie bez ingerencji pracownika.

Z kolei oprogramowanie uniFLOW Online umożliwia klientom intuicyjne przeglądanie, drukowanie i kolejkowanie dokumentów przechowywanych nie tylko lokalnie, ale również w usługach chmurowych bez konieczności inwestowania w zewnętrzne serwery i infrastrukturę IT. Zgodność z popularnymi rozwiązaniami chmurowymi, (Dropbox, Google Drive czy Microsoft OneDrive) sprawia, że przetwarzanie dokumentów przechowywanych online jest bardzo intuicyjne, a stała kontrola wydatków (poszczególne działy czy indywidualnych pracowników) pozwala lepiej zarządzać i analizować koszty i minimalizować straty. Nad bezpieczeństwem przetwarzanych danych czuwają systemy Canon opracowane we współpracy z firmą McAfee – jednym z czołowych dostawców systemów cyberbezpieczeństwa na świecie.

Wraz z dynamicznym rozwojem nowoczesnych technologii i potrzebami naszych klientów nieustająco rozwijamy naszą działalność na wielu polach. Obrazowanie, wsparcie procesów biznesowych czy druk – w każdym z tych obszarów jesteśmy przewodnikiem dla naszych klientów na drodze do rozwoju. Wszystko po to, aby dostarczać odbiorcom najwyższej jakości technologie cyfrowe i odpowiadać na wyzwania współczesnego świata.

Przeczytaj również