Program recyklingu kaset firmy Canon
Program recyklingu kaset firmy Canon to bezpłatny, łatwy i ekologiczny sposób na ponowne wykorzystanie pustych kaset firmy Canon.
Firma Canon stosuje zasady, w myśl których jej produkty nie stają się odpadami na wysypisku śmieci. Każdy element zwróconej kasety jest wykorzystywany ponownie lub poddawany recyklingowi. W efekcie powstaje komponent nowej kasety, surowiec używany w innych branżach lub substytut paliw kopalnych. Żadna część kasety nie trafia na wysypisko śmieci.
Recykling kaset
Prowadzimy bezpłatny program recyklingu oryginalnych kaset z tonerem i atramentem firmy Canon.
Recykling kaset z tonerem firmy Canon
Obecnie nie świadczymy usługi recyklingu tonerów w tym regionie. Prosimy o korzystanie z lokalnych usług recyklingu w celu odpowiedzialnej utylizacji pustych tonerów.
Recykling kaset na atrament firmy Canon
Obecnie nie świadczymy usługi recyklingu kaset na atrament w tym regionie. Prosimy o korzystanie z lokalnych usług recyklingu w celu odpowiedzialnej utylizacji pustych kaset.
Fakty i liczby
Zapobiegliśmy emisji ponad 435 000 ton CO2
Zbieramy zużyte zasobniki tonera w 23 krajach i regionach (łącznie około 444 000 ton na koniec 2021 r.) w celu jego recyklingu w czterech zakładach: w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach (recykling odbywa się w tym samym regionie, w którym produkt jest używany). Według stanu na 2021 r dzięki naszym inicjatywom recyklingowym związanym z tonerem udało nam się łącznie zmniejszyć zużycie nowych zasobów o około 314 000 ton. Zapewniamy także specjalne rozwiązania w zakresie recyklingu butelek z tonerem i profesjonalnych materiałów eksploatacyjnych do druku firmy Canon.
Recykling kaset na atrament w 35 krajach
Ponadto firma Canon gromadzi i utylizuje zużyte kasety na atrament od 1996 r. Pod koniec 2021 r. zorganizowany przez firmę Canon program zbierania materiałów funkcjonował w 35 krajach i regionach na całym świecie, a łączna ilość zużytych kaset zebranych do końca 2021 r. wyniosła 2616 ton.
Zmniejszenie zapotrzebowania na nowe surowce
W wyniku tych działań w latach 2008–2021 odzyskaliśmy 42 413 ton tworzyw sztucznych z produktów poddanych recyklingowi do wykorzystania jako surowce, a kolejne 33 619 ton produktów i części udało się wykorzystać ponownie bez przetwarzania.
NAGRODY
Z dumą informujemy, że wysiłki naszej firmy zostały docenione następującymi nagrodami:
Miejsce na liście kandydatów do nagrody Better Society
Najważniejsze nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w Wielkiej Brytanii wyróżniające doskonałość w całej branży ekologicznej
Nagroda Business Green Leaders CE – finalista
Nagrody Business Green Leaders CE są przyznawane firmom, które podejmują działania na rzecz popularyzowania zasad i technologii ekologicznych.
Nagroda Edie CE – finalista
Nagrody Edie’s Sustainability Leaders to największe i najbardziej prestiżowe w Wielkiej Brytanii nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, które są wyrazem uznania dla doskonałości w całej branży ekologicznej
Historia recyklingu firmy Canon
Historia recyklingu kaset
Pierwszy na świecie program recyklingu
W 1982 r. firma Canon wprowadziła na rynek pierwsze na świecie kopiarki osobiste z systemem uniwersalnych kaset. Osiem lat później, w 1990 r., uruchomiono program recyklingu kaset z tonerem firmy Canon w USA, Japonii i Niemczech. W 1992 r. firma Canon uruchomiła procedurę zamkniętego cyklu recyklingu tworzyw sztucznych i zdobyła główną nagrodę podczas imprezy Global Environmental Awards.
Rozwój programu recyklingu
W 1997 r. firma Canon rozpoczęła recykling kaset w oddziale Canon Bretagne (Francja), a dwa lata później, w 1999 r., program recyklingu został uruchomiony w kolejnych trzech krajach Europy. W 2002 r. firma Canon rozszerzyła program na kolejne 10 krajów europejskich.
Rozszerzenie opcji zwrotu kaset
W 2003 r. firma Canon osiągnęła cel "zero odpadów na wysypisku" w zakresie programu recyklingu kaset z tonerem. W 2008 r. program recyklingu obejmował już 12 krajów, a ponadto uruchomiono internetową procedurę zwrotu kaset. W tym samym roku masa zebranych kaset osiągnęła poziom 200 000 ton. W następnym roku (2009) oddziały w Finlandii i Szwecji uruchomiły program pakietowego recyklingu kaset.
Masa zwróconych kaset osiągnęła poziom 300 000 ton
W 2011 r. liczba krajów europejskich, w których firma Canon prowadzi program recyklingu kaset, zwiększyła się do 18. W następnym roku (2012) łączna masa zebranych kaset z tonerem osiągnęła poziom 300 000 ton. W 2013 r. oddział Canon Bretagne wprowadził nową procedurę recyklingu materiałów.