Wdrożenie cyfrowego systemu druku atramentowego z roli

Canon ColorStream 8000 w Komunikacji Masowej
ColorStream 8000 w Komunikacji Masowej

Nazwa firmy

Komunikacja Masowa Sp. z o.o.

Branża

Przetwarzanie danych / korespondencja masowa

Rok założenia

1993

Współpraca z Canon

2024

W branży komunikacji masowej od lat są w ścisłej czołówce największych dostawców tego typu usług w Polsce. Ich klientami są największe firmy i spółki giełdowe m.in. z branży telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej czy energetycznej – to sektory, w których szybkość i bezpieczeństwo komunikacji z klientem końcowym jest jednym z fundamentów biznesu. Skala obsługiwanych klientów sprawia, że na co dzień przetwarzają średnio kilkaset tysięcy rekordów, z których generowane są personalizowane wysyłki pocztowe. Jeśli zaś chodzi o dokumenty elektroniczne, maksymalne capacity produkcyjne sięga nawet 2 milionów – tyle rekordów spółka jest w stanie przetworzyć, wygenerować i udostępnić w ciągu zaledwie 24 godzin.

Działająca od 30 lat na rynku spółka Komunikacja Masowa Sp. z o.o. – będąca częścią notowanej na GPW grupy Kompap S.A – w czerwcu 2024 r. uzupełniła swój park technologiczny o cyfrowy system druku atramentowego z roli Canon ColorStream 8000. To najbardziej zautomatyzowany rolowy system druku produkcyjnego Canon w historii, drukujący w rozdzielczości 1200 DPI i z maksymalną szybkością na poziomie 160 metrów/minutę (model ColorStream 8160). Inwestycja w ColorStream, obok zwiększenia produktywności i zachowania wyśrubowanych norm bezpieczeństwa przetwarzania danych, otwiera przed spółką możliwości w zakresie tworzenia zupełnie nowych, komplementarnych aplikacji w ramach całej grupy Kompap.

ColorStream 8000 w Komunikacji Masowej

Liderzy rynku

- „Komunikacją masową zajmujemy się już niemal od 30 lat. Od 17 lat dostarczamy także usługi związane z obsługą i dystrybucją dokumentów elektronicznych. Z perspektywy czasu śmiało mogę powiedzieć, że w tych obszarach rynku jesteśmy najbardziej doświadczonym podmiotem w Polsce – przyznaje Piotr Mazur, Prezes Zarządu, Komunikacja Masowa Sp. z o.o. - „Przez ten czas zaszło wiele zmian w firmie, także zmian właścicielskich. Od dwóch lat działamy pod marką Komunikacja Masowa Sp. z o.o. i jako część grupy kapitałowej Kompap S.A odpowiadamy właśnie za obszar wydruków i obsługi dokumentów elektronicznych do masowej komunikacji naszych partnerów biznesowych z klientami końcowymi” – dodaje Piotr Mazur.

Czym konkretnie zajmuje się Komunikacja Masowa i jak na co dzień wspiera swoich partnerów biznesowych? W praktyce szczecińska spółka świadczy usługi outsourcingu w zakresie przetwarzania danych i tworzenia dokumentów oraz ich druku i kopertowania, a następnie dystrybucji w postaci elektronicznej jak i nadawania w imieniu swoich klientów poprzez operatora pocztowego. Stamtąd gotowe materiały trafiają codziennie do setek tysięcy odbiorców końcowych w całej Polsce.

Każdego dnia, do godziny 11:00, kierownik produkcji otrzymuje do 300 000 rekordów w specjalnie szyfrowanej bazie danych, która następnie jest przetwarzana do urządzenia drukującego. Po wyborze szablonu klienta i przygotowaniu maszyny rozpoczyna się proces produkcji. Ponieważ wolumen wydruków jest ogromny, a specyfika dokumentów musi spełniać ściśle określone kryteria brandingowe (krój i wielkość fontu, odwzorowanie kolorów firmowych) technologicznym wyzwaniem dla takich aplikacji jest uzyskanie możliwie najwyższej szybkości druku przy zachowaniu doskonałej jakości tekstu i obrazów. Tak otrzymane wydruki, jeszcze w formie zadrukowanej roli, przenoszone są następnie do maszyny kopertującej, która składa, docina i sortuje je do pojedynczych egzemplarzy, które z kolei trafiają do operatora pocztowego.

- „Dla nas ciągłość procesu produkcyjnego jest kluczowa, a obsługa newralgicznych danych nakłada konkretne obowiązki regulacyjne. Dlatego zarówno zespół, jak i wykorzystywane technologie przetwarzania danych i druku muszą być sprawdzone, pewne i przede wszystkim bezpieczne. Rolowy system druku Canon ColorStream 8000 spełnia w 100-procentach wszystkie te założenia” – tłumaczy Przemysław Pawłowicz, Dyrektor Działu Produkcji, Komunikacja Masowa Sp. z o.o.

Piotr Mazur dodaje: - „Nadrzędnym celem naszego biznesu jest wspieranie naszych partnerów w bieżącej obsłudze komunikacji masowej kierowanej do swoich klientów. A ponieważ współpracujemy z największymi podmiotami na rynku, skala przetwarzanych przez nas danych jest ogromna. Realizując codzienne zlecenia w sposób kompleksowy, terminowy i przede wszystkim bezpieczny, dajemy naszym partnerom przestrzeń do skupienia się na ich własnym core biznesie i rozwijaniu kluczowych kompetencji w ramach organizacji”.

ColorStream 8000 w Komunikacji Masowej

Inwestycja w przyszłość

Inwestycja w atramentowy system druku cyfrowego na papier ciągły Canon ColorStream 8000 to kolejny krok na drodze do rozwoju spółki o już ugruntowanej pozycji rynkowej. Nie dziwi więc fakt, że przy wyborze partnera technologicznego, Komunikacja Masowa kierowała się przede wszystkim niezawodnością i szybkością pracy urządzenia, ale też zaufaniem do marki i możliwością otwarcia się na nowe źródła dochodów.

Dzięki znakomitej jakości druku atramentowego, wysokiej rozdzielczości do 1200 DPI i prędkości nawet do 160 metrów na minutę, nowy system pozwala błyskawicznie drukować ogromne ilości materiałów w jakości porównywalnej do druku offsetowego. A dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi produkcji – ogranicza ryzyko przestojów, na które firmy tego typu nie mogą sobie pozwolić. A to nie wszystko…

„Zakup drukarki Canon daje nam możliwość poszerzenia naszego portfolio o nowe usługi. Tym nowym elementem, który chcielibyśmy wprowadzić w ramach grupy jest możliwość druku kolorowych materiałów marketingowych wysokiej jakości oraz druk książek. Wykorzystując synergię w ramach grupy kapitałowej Kompap S.A będziemy starali się wykorzystać Canon ColorStream w procesie druku cyfrowego właśnie m.in. publikacji książkowych” – przyznaje Piotr Mazur.

Zakup drukarki Canon daje nam możliwość poszerzenia naszego portfolio o nowe usługi. Tym nowym elementem, który chcielibyśmy wprowadzić w ramach grupy jest możliwość druku kolorowych materiałów marketingowych wysokiej jakości oraz druk książek.

Korzenie w druku transakcyjnym

Od debiutu serii ColorStream w 2011 roku, urządzenia te okazały się optymalnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się personalizowanym drukiem na dużą skalę, czego dowodem jest instalacja ponad 1800 systemów z tej serii na całym świecie. Obecnie ColorStream 8000 to najbardziej zaawansowana i zautomatyzowana seria atramentowych systemów cyfrowych z roli w portfolio Canon, zaprojektowana aby minimalizować konieczność ręcznych interwencji, maksymalnie wydłużyć czas pracy bez przestojów i oferować pełną komunikację z zewnętrznymi rozwiązaniami do finishingu.

Dla maksymalnego zwiększenia wydajności urządzeń z tej serii, Canon dostarcza również zintegrowaną platformę PRISMAproduction, która automatyzuje i integruje procesy od wprowadzania i konwersji danych, przez przygotowanie do druku, po sam druk. PRISMAproduction umożliwia przetwarzanie plików w formatach AFP i PDF oraz optymalizuje przetwarzanie zamówień, co jest szczególnie ważne w obliczu zmieniających się trendów rynkowych związanych z mniejszymi nakładami.

- „Obserwując ogromny sukces ColorStream w Europie cieszymy się, że polscy klienci coraz chętniej inwestują w atramentowe systemy cyfrowego druku. To technologia przyszłości, która w jednym urządzeniu oferuje ponadprzeciętną wydajność, najwyższą jakość atramentów pigmentowych i głowic drukujących w 1200 DP, ale też bezawaryjność i maksymalną automatyzację produkcji. A to z kolei bezpośrednio przekłada się na szybkość zwrotu z inwestycji i możliwość otwarcia się na nowe źródła przychodów. Cieszymy się, że Komunikacja Masowa zainwestowała w przyszłość” – podsumowuje Monika Kapler, Canon Polska.

Korzystaj z naszych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy

Zobacz również

Dochodowa drukarnia

Newsletter dla firm, które zarabiają na druku

Rozmowy o druku

Zapraszamy do podcastu Canon Polska B2B

Oni zaufali Canon

Zobacz przykłady innych wdrożeń naszych rozwiązań.