Canon powraca na targi IBC 2023, gdzie zaprezentuje nowe rozwiązania do przetwarzania obrazu

Warszawa, 14 września 2023 r. – Firma Canon zaprasza na swoje stoisko na targach International Broadcasting Convention (IBC) 2023, wiodącym międzynarodowym forum poświęconym tworzeniu i dostarczaniu treści, a także zarządzaniu nimi, na którym pokaże nowe rozwiązania z zakresu przetwarzania obrazu. Wydarzenie zacznie się już jutro, 15 września i potrwa do 18 września. Odbędzie się w centrum kongresowym RAI w Amsterdamie.

CR-N700_lifestyle_17 16x9.jpg

Kamera PTZ Canon CR-N700

Branża fotograficzna oraz filmowa nieustannie się rozwija, w konsekwencji stale poszukując rozwiązań, które zapewniają wygodę, nie obniżając przy tym ich jakości. Wprowadzane przez Canon innowacje i udoskonalanie doświadczeń użytkowników, mają na celu zagwarantowanie użytkownikom nieograniczonej kreatywności tworzenia. Ta idea znajduje swoje odzwierciedlenie w produktach marki, których siła jest oparta na ekosystemie, umożliwiającym m.in. realizowanie produkcji na żywo na wszystkich poziomach – także przy wsparciu rozwiązań zdalnych oraz wirtualnych. Uczestnicy targów IBC będą mogli zapoznać się z całą gamą produktów Canon: od profesjonalnych kamer kinowych, przez zaawansowane produkty wideo i szeroką ofertę kamer PTZ, aż po profesjonalne rozwiązania do tworzenia treści VR czy kompaktowe kamery do vlogowania.

To dla nas niezwykły rok! Wprowadzamy na rynek nowe produkty, które nie tylko rewolucjonizują branżę fotograficzną i filmową, ale także zaspokajają różnego rodzaju potrzeby biznesowe i konsumenckie – opowiada Ryan Kamata, starszy menedżer ds. marketingu produktów na rynek europejski w Canon Europe.Z niecierpliwością czekamy na rozmowy na naszym stoisku, poświęcone tak gorącym tematom jak rozszerzona rzeczywistość czy produkcja zdalna. Mamy nadzieję, że zaskoczymy i zachwycimy odwiedzających naszymi najnowszymi rozwiązaniami!

Wzorując się na zeszłorocznym sukcesie, Canon podzieli swoje stoisko na kilka stref, gdzie zaprezentuje zarówno premierowe, jak i obecne już na rynku produkty.

Wielokamerowe studio transmisyjne
Do tej przestrzeni Canon zaprasza wszystkich profesjonalistów zajmujących się realizacją transmisji oraz pasjonatów filmowania – przygotowano ją właśnie z myślą o nich. To tam uczestnicy targów będą mogli zobaczyć, w jaki sposób protokół Canon XC umożliwia płynny i wysokiej jakości przepływ pracy z wykorzystaniem wielu kamer IP na różnych poziomach transmisji, dzięki użyciu ekosystemu przetwarzania obrazu Canon. Zostanie tam też zademonstrowane, w jaki sposób łączyć produkty Canon za pomocą protokołu XC oraz akcesoriów innych producentów, aby w realiach produkcji na żywo tworzyć materiały o kinowej jakości. W studio na odwiedzających będzie czekać Sébastien Devaud - filmowiec i ambasador marki Canon, który chętnie opowie o wszystkich elementach konfiguracji sprzętowej. W tej części znajdą się produkty takie jak: CR-N700, EOS C300 Mark III, CN8x15, XF605, EOS C70, CN-E18-80mm.

Tematem przewodnim drugiej części strefy będzie środowisko realizacyjne średniego poziomu. Canon zaprezentuje tam swoje kamery, dzięki którym klienci tacy jak małe studia czy studia korporacyjne mogą w ramach swojego budżetu uzyskać obraz o doskonałym odwzorowaniu barw i jakości na poziomie standardu telewizyjnego. Produkty przedstawione w tej części to m.in. CR-N500, CR-N300, XF605, and EOS C70 – wszystkie połączone ze sobą za pomocą protokołu Canon XC.

Trzecia część strefy Canon skierowana jest do twórców treści i początkujących studiów, korzystających z rozwiązań składających się z wielu kamer. Firma przedstawi tam gamę swoich produktów, które oferują fantastyczną jakość obrazu w atrak¬cyjnej cenie. Obejmą one między innymi następujące modele: XA65, EOS R8 oraz PowerShot V10.

Wirtualne studio produkcyjne
Wirtualne studio produkcyjne będzie wyposażone w obiektywy Canon Flex Zoom, które doskonale nadają się do nagrywania materiałów wideo z wykorzystaniem wirtualnego tła. Oferują niezrównaną komunikację obiektywu z oprogramowaniem i niesa¬mowicie małą głębię ostrości (dzięki szybkiej przysłonie), co skutkuje doskonałym obrazem z minimalną ilością zniekształceń. W tej strefie znajdzie się zamontowana na statywie na wózku kamera C500 Mark II. Za jej pomocą Canon pokaże, w jaki sposób obiektyw komunikuje się z oprogramowaniem XR, umoż¬liwiając renderowanie tła w sposób zgodny z ustawieniami obiektywu. Zaprezentowane też zostaną różnorodne wirtualne tła oraz przykłady zastosowania fotogrametrii.

Rozwiązania 4K PTZ
Strefa rozwiązań 4K PTZ obejmuje szeroką gamę produktów, które cechują się wysoką jakością obrazu i funkcjo¬nalnością oferowanych przez Canon urządzeń i aplikacji PTZ, stosowanych na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zwiedzający zobaczą tu modele: CR-X500, CR-X300, CR-N700, CR-N500, CR-N300, kontrolery, a także rozwiązania Canon Auto Loop i Auto Tracking.

Strefa wirtualnej rzeczywistości
W tej strefie znajdą się różnorodne rozwiązania stosujące technologię VR. Przestrzeń ta będzie poświę-cona produktom, przepływom pracy oraz innowacjom, które umożliwiają rejestrację obrazu VR w wysokiej rozdzielczości w 180 i 360 stopniach. Wśród prezentowanych produktów znajdą się modele EOS R5 C i EOS R6 Mark II oraz obiektyw RF 5.2 mm F2.8L Dual Fisheye.

Odwiedzający będą mieli okazję zanurzyć się w zachwycających treściach VR, takich jak występ Birmingham Royal Ballet oraz w wielu innych imponujących wirtualnych pokazach.

Rozwiązania optyczne Canon
Strefa rozwiązań optycznych Canon będzie składać się z dwóch wystaw, na których firma zaprezentuje obiektywy transmisyjne oraz technologie optyczne. Na pierwszej wystawie znajdą się najważniejsze obiektywy transmisyjne, z których słynie Canon, w tym modele: UHD DIGISUPER 122 AF, CN20x50, CN8x15 oraz CJ20ex5B. Wystawa związana z dziedzictwem optycznym Canon umożliwi odwiedzającym zapoznanie się z innowacjami i historią obiektywów firmy.

Innowacje w technologii przetwarzania obrazu
Canon zaprezentuje również swoje wiodące w branży innowacje w dziedzinie przetwarzania obrazu przy słabym oświetleniu. Zalicza się do nich m.in. ultrawysokoczuła kamera MS-500 wyposażona w czujnik SPAD. Klienci wejdą do niemal ciemnego pomieszczenia, gdzie przekonają się, że technologia przetwarzania obrazu przy słabym oświetleniu pozwala zobaczyć to, co niewidoczne.

Monitory referencyjne 4K
W tej strefie Canon zaprezentuje narzędzia do reprodukcji i monitorowania rejestrowanego obrazu z dokładnością co do piksela. Stanowią one część gamy profesjonalnych wyświetlaczy Canon. Doskonale nadają się do monitorowania materiałów filmowanych na żywo, jak i znajdujących w postprodukcji. Na odwiedzających będą tu czekać produkty takie jak: DP-V1830, DP-V2730 i DP-V3120.

Dotknij i wypróbuj
Ostatnia strefa – „Dotknij i wypróbuj” (Touch and Try), zaoferuje zwiedzającym wizualną reprezentację wszystkich kamer i obiektywów Canon, a także umożliwi im bliższe zapoznanie się z urządzeniami. Strefa będzie składać się z podstref przeznaczonych dla twórców filmowych, operatorów, użytkowników hybrydowych oraz vlogerów. Znajdą się tam modele takie jak: C500 Mark II, C300 Mark II, EOS C70, EOS R3, EOS R5 C, PowerShot V10, S35 Flex Zoom oraz różnorodne obiektywy.

Na tegorocznych targach IBC, Canon zaprezentuje również swoje najnowsze produkty, których premiera odbyła się w tym tygodniu. Będą to obiektywy Cine Prime z mocowaniem RF, kamera PTZ CR-N100 do użytku wewnętrznego w standardzie 4K oraz profesjonalny kontroler RC-IP1000 do kamer PTZ.

Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie: https://show.ibc.org/registration.