Sposób obliczania całkowitego kosztu posiadania
Dowiedz się, jak obliczamy całkowity koszt posiadania drukarki Canon.
Całkowity koszt posiadania (TCO) uwzględnia początkowy koszt zakupu sprzętu oraz koszty zakupu atramentu lub tonera w ustalonym okresie (warunki podano poniżej). Należy pamiętać, że na całkowity koszt posiadania mogą wpływać dodatkowe zmienne koszty, w tym m.in. zakup innych materiałów eksploatacyjnych, pakietów atramentu i tonera, pakietów atramentu i tonera o wysokiej wydajności, usług serwisowych oraz koszty zużycia energii i zakupu części zamiennych.
Całkowity koszt posiadania (TCO) jest oparty na następujących obliczeniach: [średni koszt jednostkowy druku strony w kolorze × liczba wydruków w kolorze minus liczba stron wydrukowanych przy użyciu atramentu/tonera dostarczonego w pakiecie] plus [średni koszt jednostkowy druku strony w czerni × liczba wydruków w czerni minus liczba stron wydrukowanych przy użyciu atramentu/tonera dostarczonego w pakiecie], [koszt sprzętu] i [koszt kasety konserwacyjnej – tylko w modelach MAXIFY GX].
Porównanie modeli w zakresie całkowitego kosztu posiadania (TCO) obejmuje modele wybrane spośród 10 najlepiej sprzedających się laserowych drukarek kolorowych oraz 10 najlepiej sprzedających się drukarek atramentowych według IDC EMEA Hardcopy Tracker (dane za okres od I do III kwartału 2020 r.). Średnia cena sprzedaży (ASP) drukarek w lokalnej walucie została pobrana z publikacji IDC EMEA Hardcopy Tracker (dane za okres od I do III kw. 2020 r.), a cena materiałów eksploatacyjnych – z oficjalnych stron internetowych producenta w dniu 2 lutego 2021 r.
W zestawieniu znajdują się urządzenia i materiały eksploatacyjne serii Canon MAXIFY GX7000, GX6000, GX5000, GX4000 i GX3000. Kalkulacja całkowitego kosztu posiadania (TCO) uwzględnia zalecaną cenę detaliczną („RRP”), która obejmuje podatek VAT.
Podatek VAT jest wliczony w cenę, ale należy pamiętać, że opłaty za dostawę nie są uwzględniane w obliczeniach cen. Ceny mogą się zmienić z powodu warunków rynkowych.
Koszty drukowania uwzględniają wykorzystanie domyślnych ustawień używanych zarówno w drukarkach firmy Canon, jak i w drukarkach konkurencji. Podejście to jest zgodne z warunkami testu wydajności określonymi w normie ISO/IEC dla odpowiedniej kategorii.
Koszt jednej strony obliczono na podstawie ceny sprzedaży materiałów eksploatacyjnych podanej na stronach internetowych producentów, podzielonej przez opublikowaną przez producentów wydajność oficjalnie ujawnioną w publicznie dostępnych informacjach. Koszt jednej strony jest oparty na symulacji wydruku wzorców testowych podanych w normie ISO/IEC24712 dla drukarek atramentowych oraz normie ISO/IEC 19798 dla kolorowych drukarek laserowych.
Wszystkie dane techniczne i dane dotyczące wydajności producentów zostały zebrane na podstawie publicznie dostępnych informacji, w tym między innymi broszur i stron internetowych producentów. Wydajność tonera i atramentu firmy Canon i jej konkurentów została zaczerpnięta z opublikowanych przez producentów specyfikacji.
Aby dokonać rzetelnego porównania i przedstawić dane zgodne ze stanem faktycznym, uwzględniono wydajność materiałów eksploatacyjnych w kontekście najwyższej wydajności standardowego tonera lub atramentu, który był dostępny w momencie publikacji (wydajność określono zgodnie z normami ISO). Porównanie nie obejmuje pakietów łączonych, opakowań XL i opakowań zbiorczych. Dane te są publicznie dostępne.
Potrzebujesz pomocy dotyczącej Twojego urządzenia?
Pomoc dotycząca konfiguracji
Przydatne informacje dotyczące konfiguracji drukarki.